DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ NA FIF UK – 25. 1. 2020

Otvárame dvere pre záujemcov o štúdium na našej fakulte

Filozofická fakulta Univerzity Komenského v Bratislave pripravuje aj tento rok Deň otvorených dverí – uskutoční sa v sobotu 25. januára 2020 v čase od 10,00 do 14,00.

Program Dňa otvorených dverí

Kde nás v Bratislave nájdete

Podujatie je určené záujemcom o štúdium na našej fakulte. Ak končíte stredoškolské štúdium a zaujímajú vás spoločenské alebo humanitné vedy, naša fakulta vám ponúka širokú škálu študijných programov, medzi ktorými si iste vyberiete to, čo vás zaujíma.

Deň otvorených dverí bude príležitosťou stretnúť sa nielen so mnou a ďalšími členmi vedenia fakulty (na týchto stretnutiach v Moyzesovej sieni našej fakulty sa dozviete základné informácie o fakulte, prijímacom konaní, otváraných študijných programoch, možnostiach zahraničných mobilít, či organizácii štúdia na fakulte), ale aj navštíviť jednotlivé katedry a spýtať sa pedagógov  na to, čo vás zaujíma. Naše kolegyne a kolegovia vám ponúknu informácie priamo z prvej ruky, ktoré vám iste uľahčia rozhodovanie o tom, čomu zasvätiť vysokoškolské štúdium.

Prezrite si aj našu webovú stránku, kde nájdete veľa užitočných informácií o prijímacom konaní, o bakalárskom štúdiu a študijných programoch otváraných v akademickom roku 2020/2021 (je ich takmer stodvadsať, takúto širokú ponuku nenájdete na nijakej inej filozofickej fakulte na Slovensku), o jednotlivých katedrách fakulty (máme ich tridsať), o tom, ako fakulta skončila v  komplexnej akreditácii, ktorá je pre každú vysokú školu na Slovensku istým zrkadlom kvality a jej úspešné absolvovanie podmienkou na realizáciu jednotlivých študijných programov. Dozviete sa aj o tom, čím sa môžeme pochváliť – pôsobia u nás excelentné vedecké tímy a pripravili sme pre vás aj krátke videoportréty niektorých významných vedeckých osobností našej fakulty, ktoré predstavujú špičku v spoločenských a humanitných vedách na Slovensku a sú známi aj v zahraničí.

Na webovej stránke fakulty nájdete množstvo informácií, ktoré vám pomôžu zorientovať sa v našej pestrej ponuke a počas Dňa otvorených dverí tak budete môcť navštíviť tie katedry, o ktoré máte záujem. Ak chcete vedieť, čo sa aktuálne deje na fakulte, pridajte si nás medzi priateľov na Facebooku a budete mať najčerstvejšie informácie o rôznorodých odborných  i kultúrnych podujatiach, ktoré sa na pôde našej fakulty pravidelne odohrávajú. Väčšina z nich je otvorená pre všetkých záujemcov, nielen pre tých, ktorí sú už študentmi fakulty.

Dúfam, že si nájdete čas, prídete sa pozrieť na Deň otvorených dverí v januári 2020 a rozhodnete sa pre štúdium na našej fakulte. Tešíme sa na vás.

profesor Marián Zouhar, dekan Filozofickej fakulty UK

dsc_0198 dsc_0185